DANİMARKA KIRMIZISI

DANİMARKA KIRMIZISI
01.01.2021
563

Üretim: Norveç’in en iyi Norveç Kırmızısı sürülerinde, en iyi (top) ineklerinin sağımı 16.000 kg (35,275 lbs) ile süt üretimi 10.000 kg (22,045 lbs)’ ı aşıyor. Şu anda, ineklerin popülasyonun tamamında tüm laktasyonları boyunca ortalama %4,2 yağ ve %3,4 protein yüzdesi ile karşılar.

Doğurganlık: Sağlık özellikleri 1978 yılından bu yana Toplam Değer İndeksine (TMI) dahil edilmiştir. Mastitis ve diğer hastalıklara direnci artırmak için ıslah değerlerine dahil edilmiştir (özellikle ketozis de). Bu özelliklerin üretim özelliklerine göre daha az soya çekim (kalıtım) özelliği vardır. Bu nedenle eğer ıslah hedefleri bu özelliklere yeterli ağırlık verirse genetik gelişim olur. Düşük kalıtım özelliklerinin, döl test sistemi içinde doğru ıslah değerlerini hesaplamak için çok sayıda kızları gerekir.

Sağlık Özellikleri: Doğurganlık 1971 yılından beri Toplam Değer İndeksine (TMI) dahil edilmiştir. Düve ve birinci laktasyondaki ineklerde doğurganlık için bu indeks geri dönüşü olmayan orandır. Norveç Kırmızısı ırkında doğurganlık için genetik eğilim ortalama %72,4 ile 56 günde geri dönüşsüz oran pozitifdir (2014).

Sorunuz mu Var?
Ürün Görselleri
Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Cem BAŞER
  Cem BAŞER
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?